دوگانگی سخنان مسئولان محترم درمورد دانشگاه


آدرسها نیز ذکر شده اند
244580_orig.jpg
۱-

راه‌اندازی دانشکده پست در مشهد (خراسان رضوی)

شعبه دو دانشکده پست در مشهد راه‌اندازی می شود.
راه‌اندازی دانشکده پست در مشهد شعبه دو دانشکده پست در مشهد راه‌اندازی می شود. دکتر ملکی مدیرکل مرکز آموزش در حاشیه افتتاحیه برگزاری دومین دوره آموزشی کارکنان پست کشور افغانستان در مشهد گفت: به دلیل پتانسیل بالای علمی و عملی مشهد مقدس به‌زودی شعبه دو دانشکده پست را در مشهد راه‌اندازی کنیم. وی خاطرنشان کرد: دانشکده پست مشهد در مقطع کاردانی و در مراحل بعدی در مقطع کارشناسی دانشجو جذب می‌کند که امیدواریم برگزاری این دوره‌های آموزشی نتایج مثبتی را در جهت ارتقای کیفی خدمات پستی در کشور به همراه داشته باشد. گفتنی است، در حال حاضر دانشکده پست تهران در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو جذب می‌کند که از سال جاری در رشته خدمات پستی، دانشجوی کارشناسی ارشد نیز پذیرفته می‌شود.

http://www.ict.gov.ir/newsdetail-fa-1807.html

 

 

۲-

تکذیب راه‌اندازی دانشکده مخابرات در همدان و خراسان رضوی

رییس دانشکده پست و مخابرات:
دانشکده مخابرات مرکز جدیدی تاسیس نکرده است

دانشکده علمی - کابردی مخابرات و پست، به جز تهران و مرکز فولادشهر اصفهان که اخیرا به بهره‌برداری رسید، مرکز جدیدی تاسیس نکرده و در هیچ شهری شعبه ندارد.مهندس غلام‌علی حسنی صدر، رییس دانشکده پست و مخابرات، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، وجود شعبه‌های متعدد این دانشکده را در شهرهای دیگر غیر از استان‌های تهران و اصفهان تکذیب کرد و گفت: آن چه که برخی در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که "دانشکده مخابرات در استان‌های همدان و خراسان رضوی راه‌اندازی شده است" صحت ندارد.
وی گفت: اداره آموزش یکی از شرکت‌ها در خبری اعلام کرده که شعبه دانشکده مخابرات و پست در مشهد راه‌اندازی شده که واقعیت ندارد.
حسنی صدر، تاکید کرد: دانشکده علمی - کابردی مخابرات و پست، غیر از تهران و فولاد شهر اصفهان، در هیچ شهری شعبه ندارد.
انتهای پیام

http://www.citna.ir/2693.html

 

۳-

دانشکده پست و مخابرات منحل می شود

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت پست:
در راستای سیاستهای دولت، دانشکده علمی ـ کاربردی پست ومخابرات وابسته به وزارت پست، تلگراف و تلفن به زودی منحل می شود.
مسعود شفیعی معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت پست، تلگراف و تلفن در گفت وگو با ایسنا با بیان این مطلب، اظهار داشت: با تغییر نام وزارت پست به وزارت فناوری در ارتباطات و اطلاعات باید اهداف و ساختار هم تغییر یابد؛ در همین راستا همه افراد شاغل در این وزارتخانه باید یک سری آموزش ها را بگذرانند. این آموزشها در وزارتخانه باید طبق ضوابط ارائه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیش رود. وی ادامه داد: در جهت آموزش و باتوجه به ضوابط ارائه شده از سوی سازمان مدیریت، اقداماتی در راستای برگزاری دوره های آموزش عمومی، تخصصی و مدیریتی صورت گرفته است. شفیعی با اشاره به انعقاد قرارداد بین وزارت پست و وزارت آموزش و پرورش از یک سو و سازمان آموزش فنی و حرفه ای از سوی دیگر، ابراز داشت: با انعقاد این قراردادها، دوره های مخابراتی مورد نیاز کشور به دو صورت رشته های کار و دانش از سوی وزارت آموزش و پرورش و دوره های کارآموزی از سوی سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور برگزار می شود.


۴-
دانشکده پست ومخابرات منحل نمی شود

گروه اقتصادی: دانشکده پست و مخابرات منحل نشده است بلکه استفاده از ابزارهای جدید، آموزش مجازی و... در این رابطه مدنظر است.
مسعود شفیعی معاون تحقیقات و آموزش وزارت پست و تلگراف و تلفن در گفت وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب، گفت: این دانشکده منحل نشده است ومطابق گفته وزیر حفظ خواهد شد. همچنین تغییر در دوره های آموزشی و... در این زمینه مدنظر است. وی همچنین خبر از برگزاری ششمین کنگره سراسری همکاری های دولت ـ دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی در روزهای ۲۶ و ۲۷ آذرماه در تهران داد.
وی گفت: در این کنگره، محورهایی چون بررسی و شناسایی مشکلات موجود در راستای توسعه و تعمیق ارتباط همکاریهای سه جانبه، نقش وجایگاه موجود دولت، دانشگاه و صنعت و ترسیم وضع مطلوب آن برای توسعه ملی، همچنین بهره گیری از تجارب، فرصت ها و امکانات بین المللی برای توسعه ملی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی گفت: از میان ۶۰ مقاله ارائه شده به این همایش، ۴۳ مقاله پذیرفته شده که ۳۳ مقاله در این مدت ارائه می شود.
وی درآمد حوزه مخابرات را طی سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

/ 0 نظر / 14 بازدید