قرارداد دانشکده پست و مخابرات ایران و شرکت ZTE چین


سرپرست دانشکده پست و مخابرات:
نخستین دوره مرکز آموزشی منطقه‌ای در اصفهان برگزار می‌شود و استادان چینی به ایران می‌آیند که
براساس تفاهم‌نامه امضا شده میان شرکت مخابرات ایران و شرکت ZTE چین، نخستین دوره آموزشی به منظور ایجاد مرکز آموزشی منطقه‌ای ماه آینده در اصفهان برگزار می‌شود.
دکتر غلام‌علی حسنی صدر، سرپرست دانشکده پست و مخابرات، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه، شرکت ZTE چین تجهیزات و آزمایشگاه‌هایی را در مرکز آموزش منطقه‌ای در فولاد شهر اصفهان راه‌اندازی می‌کند.
سرپرست دانشکده پست و مخابرات، تصریح کرد: استادان حاضر در این دوره‌های آموزشی، همگی از کشور چین خواهند بود.
وی افزود: این مرکز، یک پایگاه آموزشی خواهد بود که نیاز متقاضیان کشورهای منطقه و شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات در زمینه آموزش تجهیزات شرکت ZTE را بر طرف خواهد کرد.
حسنی صدر تصریح کرد: پیش از این، برنامه‌ریزی شده بود تا این دوره در آبان ماه برگزار شود، اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن شرکت‌کنندگان یک ماه به تعویق افتاد.
مجری طرح مجتمع دانشگاهی مخابرات اصفهان، در پایان با بیان این مطلب که همچنان در مرحله ثبت‌نام هستیم، اظهار داشت: نمایندگان شرکت‌های ایرانسل، ارتباطات سیار، شرکت مشارکتی سیار اصفهان و تالیا در این دوره حضور خواهند یافت.

سرپرست دانشکده پست و مخابرات: نخستین دوره کلاس‌های ITU در ایران،‌ آغاز خواهد شد

نخستین دوره مدیریت طیف فرکانس،‌ با حضور 30 دانش پژوه از 9 کشور دنیا آغاز خواهد شد.

دکتر غلامعلی حسنی صدر، سرپرست دانشکده پست و مخابرات در گفت‌و‌گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضن بیان این مطلب اظهار داشت: این دوره از صبح فردا – 22 مردادماه- به مدت چهار روز در مجتمع آموزشی فولادشهر برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این دوره دانش‌پژوهانی از کشورهای آلبانی، سریلانکا، کامبوج، هند، اندونزی، ‌تایلند،‌ افغانستان و ایران حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری نخستین دوره مدیریت طیف فرکانس،‌ با حضور استاندار اصفهان و نماینده اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) در ایران و معاونان و مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رسما افتتاح خواهد شد.
وی تاکید کرد: این دوره‌ها توسط مدرسین رسمی ITU‌ تدریس و گواهی‌نامه‌های آن نیز از سویه اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) صادر خواهد شد.
دکتر غلامعلی حسنی صدر ادامه داد: پیش از این دعوت‌نامه شرکت در این دوره از کلاس‌ها، از طرف اتحادیه جهانی مخابرات ITU برای کشورهای مختلف ارسال شده بود.
سرپرست دانشکده پست و مخابرات گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که اسفندماه گذشته میان وزارت ارتباطات کشورمان و اتحادیه جهانی مخابرات به امضا رسید مقرر شد تا پایان سال 2007 ، سه دوره تخصصی برای کارشناسان آسیا و اقیانوسیه از سوی ایران برگزار شود.
وی افزود: دور دوم این آموزش‌ها به صورت الکترونیکی خواهد بود که هم‌اکنون در حال تهیه محتواهای مورد نیاز برای برگزاری مجازی این دوره هستیم.
وی تاکید کرد: دور سوم نیز 60 ساعته خواهد بود که برای کارشناسان کشورهای آسیا و اقیانوسیه برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: اتحادیه جهانی مخابرات ITU ایران را به عنوان یکی از پنج مرکز آموزشی آسیا معرفی کرده است.حالا این مهم نیست که اسم دانشگاه ما تو لیست ۳۰۰۰۰ دانشگاه اول و آخر دنیا هم نیست.

باز هم خاطر نشان مینماییم که ریاست دانشکده چندی پیش از حضور استادان خارجی برای تدریس دروس تخصصی خبر داده بودند که تاکنون حضوری از اساتید یاد شده در دانشکده دیده نشده است شاید این اساتید هم برای تدریس در سازمانها و نهادهای دیگر غیر از دانشکده به کار گرفته میشوند به هر حال ما همچنان منتظر حضور اساتید محترم خارجی و حتی دانشجوی بین المللی در دانشکده هستیم .

/ 0 نظر / 7 بازدید