دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات ايران

سایت خبری تحلیلی دانشجویان دانشکده پست و مخابرات ایران

اشتباهات دانشکده و بازنگری مجدد رشته‌ICT 

 مدیر کل دفتر آموزش، پژوهش و فناوری: جزئیات سرفصل های دروس تدوین شده  به وزارت علوم ارسال شد

 
پس از تاخیر در تصویب نتایج تلاش کارگروه‌های تدوین و بازنگری رشته‌های مرتبط با ICT و بر اساس توافق ‌های صورت گرفته میان وزیران ارتباطات و علوم، سرفصل‌های دروس تدوین شده مجدداً به وزارت علوم ارسال شد.

دکتر وحید یزدانیان مدیرکل دفتر آموزش، پژوهش و فناوری، در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس مذاکرات انجام شده سرفصل‌های دروس تدوین شده و یا مورد بازنگری قرار گرفته مرتبط با ICT، مطابق با فرمت استاندارد وزارت علوم، برای معاونت ذی ربط، ارسال شده است.
وی افزود: اهداف، پیش نیازها و یا هم  نیازها، تعداد واحد ، ساعات مورد نیاز و مراجع هر درس، از جمله گزینه‌های مطرح شده در فرمت ارسالی برای وزارت علوم برای هر درس است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین به منظور برآورده کردن نظر وزارت علوم مبنی بر صحت عمل کار گروه‌ها، اسامی اعضای کارگروها نیز در فرمت مورد قبول آن وزارت خانه، ارسال شده است.
مدیر کل دفتر آموزش پژوهش و فناوری گفت: سال گذشته به منظور بازنگری در رشته‌های در حال تدریس و تدوین رشته‌های جدید در حوزه ICT، شش کار گروه از سوی این دفتر و با هماهنگی وزارت علوم تشکیل شد. ضمناْ به گفته یکی از مدیران وزارت علوم رشته قبلی مصوب از طرف وزارت ارتباطات که فعلاْ در حال اجراست در واقع همان رشته مخابرات است و فقط نامی از فناوری اطلاعات را همراه خود یدک می کشد.
وی ادامه داد: در صورت تصویب دروس تدوین شده از سوی مراجع ذی صلاح در وزارت علوم، این رشته‌ها در دانشگاه‌های پایلوت اجرا و تدریس خواهد شد.
وی تأکید کرد: پیش از این نیز برخی رشته‌های تدوین شده از سوی کار گروه پست بانک به تصویب وزارت علوم رسیده بود که از ترم دوم تحصیلی سال جاری در دانشگاه شهید بهشتی به صورت پایلوت، تدریس خواهد شد.
وی افزود: بانکداری بین المللی و بانکداری الکترونیکی، از جمله رشته‌هایی هستند که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به تصویب وزارت علوم رسیده است.

نوشته شده در ۱۳۸٧/۱/٢۱ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ توسط پایگاه خبری تحلیلی دانشکده نظرات ()


Design By : Pichak