دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات ايران

سایت خبری تحلیلی دانشجویان دانشکده پست و مخابرات ایران

تاریخچه دانشکده علمی – کاربردی پست ومخابرات

دانشکده مخابرات  در سال 1307 هجری یعنی حدود ۸۰ سال پیش در محل فعلی دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیر در کنار ساختمانهای وزارت پست تلگراف و تلفن تأسیس شده و در سال 1318 هجری اساسنامه آن به تصویب مجلس شورای ملی وقت رسیده است.

پس از شروع انقلاب فرهنگی در دانشگاهها بنا به تصمیم مدیران وقت وزارت ارتباطات این دانشگاه در سال ۱۳۵۹ منحل و هسته تشکیل دهنده دانشگاه خواجه نصیر را به وجود آورد و از آن پس فعالیت آموزشی آن معطوف به آموزش کارکنان وزارت خانه گردید، اما بعد از گذشت حدود ۱۰ سال یعنی در سال ۱۳۶۹ جرقه های تاسیس مجدد دانشکده در وزارت پست و تلگراف و تلفن زده شد.

سرانجام دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات ایران بر اساس مجوز شورای گسترش وزارت فرهنگ و آموزش عالی مجدداْ در سال 1372 تاسیس شد.

 

این دانشکده از نظر تشکیلات وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نظر آموزشی و پژوهشی تابع مقررات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است .

در سال 1374 بخشی از فعالیتهای آموزشی دانشکده به اصفهان منتقل گردید و مجدداً به علت تغییر در سیاست های آموزشی وزارت، فعالیتها در تهران ادامه یافت.هم اکنون ساختمان مرکزی دانشکده در آدرس تهران - خیابان محمد علی جناح - بلوار دانش قرار دارد.

از آنجا که فعالیت آموزشی در حوزه های تخصصی کاربردی شرکت های تابعه بر اساس شرح وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اولویت های آموزشی دانشکده می باشد برنامه ریزی برای دوره های کارشناسی ارشد مخابرات (‌بادو گرایش NSS,BSS) و مدیریت پست در دستور کار  دانشکده قرار گرفته است و در رشته های کارشناسی نیز رشته های جدید تخصصی و کاربردی در ضمینه های فناوری نوین از جمله رشته مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ّICT) در سه گرایش دیتا،مدیریت و ارتباطات سیار مد نظر قرار دارد و قراردادهایی نیز با مرکز ITU ژنو در همین رابطه منعقد شده است.

 

                                


 این پایگاه به هیچ وجه قصد توهین به هیچ نهاد و شخصیتی را ندارد و تمام اهداف آن در جهت رشد دانشکده و اهالی آن میباشد  اما در صورتی که از هرگونه انتقاد یا پیشنهاد احساس ناراحتی میکنید خواندن مطالب اینجا را برایتان به هیچ وجه توصیه نمیکنیم ضمناْ در صورت لزوم میتوانید جوابیه خود را نیز به ایمیل پایگاه ارسال کرده تا در زیز مطالب آورده شده درج گردد.

ادامه مطلب


دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات ایران

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/۱ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ توسط پایگاه خبری تحلیلی دانشکده نظرات ()


Design By : Pichak